موتوریاب
موتوریاب

برای خرید کلاه کاسکت سرمان را متر کنیم !!!

مهمترین نکته هنگام خرید کلاه ایمنی بعد از مقاومت ، کیفیت و استاندارد ، انتخاب سایز مناسب میباشد. اگر کلاه کاسکت شما بزرگ باشد موقع استفاده به اطراف میچرخد و در سرعت زیاد باعث اختلال در دید و حواس پرتی می‌شود. از طرف دیگر اگر کلاه کاسکت خیلی تنگ باشد؛ ممکن است باعث سردرد شده و در هوشیاری شما در جاده اختلال ایجاد کند. پیدا کردن اندازه مناسب کلاه کاسکت بسیار مهم است، شما به کلاه کاسکتی نیاز دارید که به بهترین نحو روی سر شما قرار گیرد؛ کاملاً اندازه باشد و فشاری به آن وارد نکند، حتما قبل از خرید، کلاه را بررسی کرده و امتحان کنید، اینکه همه اجزا کلاه در جای مناسب خود قرار می‌گیرد، بدون آنکه به صورت و سر فشار وارد کند مهم است. بعد از برداشتن کلاه از روی سر بر روی علائمی قرمز رنگ روی پوست دقت کنید که در این صورت کلاه خیلی تنگ و محکم بوده و به سرتان فشار میآورد.

بهتر است قبل از مراجعه برای خرید کلاه، سرتان را اندازه‌گیری کنید؛ متر را در بالا ابروها و دورتا دور سرتان قرار داده و وسیع‌ترین قسمت سرتان را اندازه بگیرید؛ در این صورت می‌توانید از این اندازه برای انتخاب کلاه کاسکت استفاده نمایید.

همچنین فراموش نکنید علاوه بر اندازه سر، شکل آن نیز اهمیت دارد. افراد معمولاً در یکی از سه دسته رو به رو قرار می‌گیرند؛ سرهای بیضی شکل بلند، سرهای بیضی شکل متوسط و سرهای بیضی شکل گرد. برای تشخیص نوع و شکل سرتان ازبالای سرتان عکس بگیرد تا حد امکان موهای خود را صاف کنید تا شکل سرتان مشخص باشد. در این صورت می‌توانید از کلاه کاسکت‌های متناسب با شکل و اندازه سرتان استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *