موتوریاب
موتوریاب

چه زمانی تایر موتور سیکلتم را تعویض کنم؟

چه زمانی تایر موتور سیکلتم را تعویض کنم؟
سلامت تایر و ایمنی آن یکی از مهمترین مباحث چک آپ موتور سیکلت می باشد. این فاکتور اساسی بسته به شرایط وزنی موتور سیکلت، نحوه رانندگی و شرایط محیطی می تواند متغیر باشد. بسیاری از تولیدکنندگان پیشنهاد می دهند تایر¬های با طول عمر بالای ۵ سال صرف نظر از اینکه چه مقدار از سطح آج آنها باقی مانده است بایست مورد بازرسی قرار بگیرند. تایرهای با طول عمر 10 نیز بدون در نظر گرفتن میزان سلامت تایر بایستی تعویض شوند . این موضوع در رابطه با تایرهای نو که بیش از 10 سال استفاده نشده اند نیز صدق می کند.

آیا تا به حال حس کرده اید که تایر های شما تکان های غیرعادی دارد؟
تکان هایی که پیش از این وجود نداشته اند. این مورد یکی از مهمترین نشانه های از دست رفتن چسبندگی تایر می باشد. در موتورهای خیابانی از بین رفتن این چسبندگی به صورت ناگهانی نبوده (اصطلاحاً لاستیک از قله سقوط نمی کند) به همین دلیل امکان متوجه نشدن این موضوع وجود دارد. اما اگر این تکان¬های غیرعادی و ناگهانی را در رانندگی خود احساس کردید زمان بازدید لاستیک و تعویض احتمالی آن فرا رسیده است.
آیا تایر شکل خود را از دست می دهد؟
یک ‌سوم کناری تایر موتور سیکلت بسیار زودتر از یک سوم میانی آن دچار فرسودگی می¬شود. زمانی که شما در پیچ های تند اقدام به ترمزگیری می¬کنید فشار حداکثری به یک سوم کناری لاستیک وارد می-شود و فرسودگی زودتر رخ می¬دهد. اگر لاستیک موتورسیکلت شما از حالت محدب وکروی خود به سمت تخت شدن پیش می¬رود به جهت حفظ ایمنی حتی در صورت نو بودن تایر بهتر است آن را تعویض کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *